venso
17 دی 1401 - 23:28

بازسازی جاده‌های روستایی استان قزوین ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: احداث و بازسازی جاده‌های روستایی در استان قزوین به ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، لطف‌الله سیاهکلی امروز در مراسم افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در سالن جلسات سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج) برگزار شد، اظهار داشت: احداث و بازسازی جاده‌های روستایی در استان قزوین به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر این طرح درست در استان قزوین مدیریت شود، می‌توانیم تا پایان سال 1403 همه محورها و جاده‌های لازم روستایی در استان را بسازیم.

وی از ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)‌ برای ساخت، بازسازی و بهسازی راه‌های روستایی در استان قزوین خبر داد و گفت: قرار شده که این قرارگاه راه‌ها و محورهای روستایی استان قزوین را 15 درصد ارزان‌تر از نرخ کارشناسی احداث کند و در ضمن نیمی از هزینه‌های ساخت را هم قرارگاه متقبل می‌شود و بقیه هم باید از محل بودجه‌های استان پرداخت شود.

سیاهکلی با بیان اینکه استان قزوین با بحران پیمانکار مواجه است، تصریح کرد: در استان قزوین 5 پیمانکار داریم که برای پایین آوردن ارزش مناقصه‌های پیمانکاری با هم تبانی کرده و از شرکت در مناقصات خودداری می‌کنند. با این حال ورود سازمان بسیج سازندگی موجب شکستن این تبانی‌ها می‌شود و در نهایت به ارزان‌تر شدن قیمت طرح‌های عمرانی منجر می‌شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم انقلاب در آبرسانی به روستاها و مدیریت آب اضافه کرد: استان قزوین منابع آبی بسیار زیادی دارد و از بسیج سازندگی می‌خواهیم که در این حوزه پرقدرت‌تر از گذشته ورود کند. متاسفانه در قزوین دستگاه‌های خدمات‌رسان ما فرهنگ خدمت کردن بلد نیستند و باید در این حوزه از بسیج سازندگی الگو بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد 100 درصدی درآمدهای مالیاتی استان قزوین گفت: با توجه به حجم بسیاربالای مبادلات مالی در استان قزوین می‌توانیم درآمد مالیاتی استان قزوین را به 15 هزار میلیارد تومان هم برسانیم. برای این منظور باید از فناوری و سامانه دیجیتال برای مدیریت مالی بهره بگیریم.

سیاهکلی به وضعیت نامناسب پل ورودی بخش طارم سفلی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در فصل بارش این پل به یک دریاچه تبدیل می‌شود، از بسیج سازندگی می‌خواهیم که طرح بهسازی این پل را اجرا کرده و مردم محروم روستای میرخوند و سایر روستاهای این بخش را از وضعیت ناجور در روزهای بارانی نجات دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 961807