venso
01 اسفند 1401 - 19:07

گزارش دستگاه‌های مربوطه درباره توقف کامیون‌ها در مرز آستارا تقدیم مجلس می‌شود

در جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مقرر شد دستگاه‌های مربوط گزارش کامل خود را از وضعیت مرز و پیشنهادات اصلاحی تقدیم کمیسیون کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در تشریح نشست این کمیسیون اظهار کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده برای کامیون‌ها در مرز آستارا و توقف تعداد قابل‌توجهی از کامیون‌ها به صورت روزانه در این مرز براساس گزارشات رسیده کمیسیون اصل ۹۰ به طرز کار دستگاه‌های مربوط از جمله گمرک، سازمان راهداری و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه ورود کرد.

وی افزود: در این جلسه معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، رئیس گمرک و مسئولان ارشد سازمان راهداری گزارشی در خصوص آخرین وضعیت مرز آستارا و همچنین ملاحظات اقتصادی و سیاسی صادرات و ترانزیت کالا از جمهوری اسلامی ایران به سمت کشورهای آذربایجان و روسیه ارائه کردند. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، گفت: مقرر شد دستگاه‌های مربوط گزارش کامل خود را از وضعیت مرز و پیشنهادات اصلاحی تقدیم کمیسیون کنند. 

 سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن مرز وسیع آبی، خاکی و دریایی و ظرفیت بالای ترانزیتی و قرار گرفتن در منطقه مهم جغرافیایی از نعمت مرز به خوبی استفاده نمی‌کنند، گفت: آنچه که علت اصلی مشکلات پیش آمده در مرزهای کشور است نبود یک مدیریت واحد در مرز و برخی از تعارض منافع‌ است که لازم است هرچه سریع‌تر در خصوص این موضوع تصمیم‌گیری شده و در مورد مرزهای کشور یک مدیریت واحد تصمیم گرفته و پاسخگو باشد تا بیش از این فرصت بزرگ تجاری از کشور سلب نشود و در این خصوص قرار شد سازمان راهداری پیشنهادات خود را نیز به کمیسیون ارائه کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1046705